Koraliki

Dyskusja na temat tego co i w jaki sposób można zrobić z tykwy. Pomysły, doświadczenia i porady.

Koraliki

Postprzez szekla » 14 cze 2012, o 15:18

gdzie znaleźć takie bez dziurki :?:
i które są lepsze do wklejania szklane czy plastikowe :?: no i na co wklejać czyli jaki klej :?:
Narazie wszystkie moje "dzieła" zrobiłam bez tej techniki , ale i tego chciałabym spróbować ;)
szekla Kobieta

55-59 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2011

Advertisement

Re: Koraliki

Postprzez muli9 » 15 cze 2012, o 09:58

Bez dziurki bardzo ciężko - mi się nie udało, fakt że troche szpecą ale jakoś się to zlewa podczas świecenia.
Zapomnij o plastikowych bo nie dadzą takiego uroku jak szklane. a co do kleju to większość uzywa kleju uniwersalnego polimerowego - jego wadą niestety jest ciągliwość ale za to jest przezroczysty, ważniejsze jest aby dziurki pod koraliki robić na wcisk (bardzo ciasne) wówczas po wciśnięciu koraliki same się trzymają a po dodaniu odrobinki kleju nic ich nie ruszy ;)
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2011

Postprzez Seszen » 15 cze 2012, o 10:39

Ja również miała problem żeby znaleźć takie koraliki. Znalazłam trochę większe, ale też można użyć. Poszukaj w kwiaciarniach.
Seszen Kobieta

70-74 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2010

Postprzez Calabarte » 15 cze 2012, o 17:21

Ja gdy jeszcze stosowałem koraliki w moich lampach to również używałem szklanych. Co do dziurek to mi specjalnie nie przeszkadzały. Najlepiej montować koraliki bokiem czyli tak aby światło nie przechodziło przez dziurkę koralika.
Dość szybko zrezygnowałem z kleju polimerowego ze względu na beznadziejną konsystencję. Właściwie we wszystkich lampach stosowałem klej wikol - taki biały który po wyschnięciu również jest przezroczysty.
Tak jak napisał muli koraliki powinny wchodzić na wcisk. Najpierw smarowałem dziurkę klejem a później wciskałem koralik. Szybciej idzie "hurtem" - smarujesz z 10 dziurek i później raz za razem montujesz koraliki. Przy odrobinie wprawy idzie całkiem sprawnie.
Co do kupna koralików to polecam Allegro. Jest tam tego bardzo dużo. Najczęściej kupowałem w tym sklepie: http://allegro.pl/sklep/4223297_costume ... -akcesoria ale z tego co widzę kulek nie mają teraz tak dużo jak kiedyś.
Ponieważ w pewnym momencie przestałem ich używać to zostało mi ich dość dużo, głównie kulek 4mm typu jak te: http://allegro.pl/hurt-koraliki-szklane ... 28065.html.
Te pod linkiem to są "crackle" czyli z takim efektem spękań. Całkiem fajnie wyglądają. Ogólnie mam i takie i zwykłe.
Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie odsprzedam (powiedzmy za cenę nieco niższą o tych na Allegro).
Pozdrawiam :-)
____________________________________________________________________________________________
"Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale"
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Uprawiam tykwę od: 3 maja 2009

Postprzez szekla » 15 cze 2012, o 19:48

Calabarte napisał(a):Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie odsprzedam (powiedzmy za cenę nieco niższą o tych na Allegro).
Pozdrawiam :-)

chętnie skorzystam :D tym bardziej ,ze jestem też z Łodzi więc łatwo by było je przekazać. Daj znać na pw jaka cena, proszę.
szekla Kobieta

55-59 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2011

Postprzez cemilia » 22 wrz 2012, o 09:34

Ja zawsze używałam kleje cyjanoakrylowe (np "super glue"). Po pierwsze - koraliki jak najbardziej "na wcisk", a jak trzeba dokleić, to od wewnętrznej strony po włożeniu koralika, kropla kleju tam gdzie koralik styka się z brzegiem otworu. Trzeba uważać, żeby nie "wyjechać" na zewnętrzną stronę tykwy i po koralikach, bo klej po wyschnięciu zostawia biały nalot, który ciężko usunąć.
cemilia Nie wybrano

30-34 postów

Postprzez touretta » 14 paź 2012, o 19:55

Witajcie,
Chciałabym ponowić pytanie dotyczące koralików. Gdzie je kupić, gdzie je znaleźć? Poza tym czy macie jakieś szablony, wzory, które można odrysować na tykwie? Pozdrawiam.
touretta Kobieta

1-4 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2012

Postprzez Calabarte » 14 paź 2012, o 22:00

Co do koralików - po co ponawiać pytanie skoro odpowiedź już padła?
Jeśli chodzi o szablony to nie wiem jak inni ale ja nigdy żadnych nie stosowałem i nie stosuję. Wszystko rysuję ręcznie.
Nie lepiej użyć wyobraźni i wymyślić własny wzór niż korzystać z gotowców?
:-)
____________________________________________________________________________________________
"Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale"
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Uprawiam tykwę od: 3 maja 2009

Postprzez touretta » 14 paź 2012, o 22:30

Zaraz po zadaniu pytania znalazłam świetną stronę www.koralki.pl. Są tam koraliki jakich szukałam, być może innym osobom też się spodoba. Zdaję sobie sprawę, że większość tykwiarzy ręcznie rysuje wzory bezpośrednio na tykwie, jednak zawsze warto pytać i szukać dalej. Będę tworzyła pierwszą swoją lampę, stąd być może przejęcie większe. Pozdrawiam.
touretta Kobieta

1-4 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2012

• Advertisement

Powrót do Zrób to sam