Lampa z tykwy a'la Sphinx

Dyskusja na temat tego co i w jaki sposób można zrobić z tykwy. Pomysły, doświadczenia i porady.

Re: Lampa z tykwy a'la Sphinx

Postprzez szalona-tykwa » 11 lis 2009, o 20:25

A czy do ozdabiania używacie tych koralików z dziurką? Tylko takie udało mi się znaleźć w necie. Pomóżcie, bo tykwy już gotowe do obróbki.
szalona-tykwa Nie wybrano

10-14 postów

Advertisement

Postprzez run_away » 11 lis 2009, o 22:26

Tak te z dziurka :)
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez justin » 11 lis 2009, o 23:02

A co do tych koralików właśnie. W jakich sklepach potencjalnie można je nabyć? Nie chodzi mi o sklepy internetowe tylko o normalnie, żeby "wymacać" te koraliki przed kupnem żeby potem się na kolorze np nie zawieść.
Niczego nie będzie żal..
justin Kobieta

75-79 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2009

Postprzez run_away » 11 lis 2009, o 23:33

Wg. mnie nie ma sensu kupno koralikow poza sklepami internetowymi i allegro. Powod jest jeden główny - koraliki w normalnych sklepach sa drogie... czesto sprzedawane na sztuki co mija sie z celem jesli chodzi o robienie lamp z tykwy bo potrezeba ich kilkaset.
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez rasta » 13 lut 2010, o 12:22

Cześć;) mam pytania dotyczące omawianej lampy. Tak bardzo mi się spodobała, że zapragnęłam ją zrobić. I stąd: ile mniej więcej wyniesie mnie koszt zrobienia jej? Czy taka oto tykwa nadawałaby się? http://allegro.pl/item916910992_tykwa_r ... _owoc.html , gdzie mogłabym dostać sznurek sizalowy?
rasta Nie wybrano

1-4 postów

Postprzez run_away » 14 lut 2010, o 01:54

Mnie (nie liczac samej tykwy i sprzetu ktory używałem typu miniwiertarka, wiertla itp.) Wynioslo to w granicach 80-100 zł. Jednak jest to sume orientacyjna bo nie liczylem tego specjalnie. Wszystko zalezy od tego jakich koralikow uzyjesz (szklane drozsze), jaka zarowke, jaki gwint, wtyczke, jak dlugi kabel itd. wiec nie wykluczam ze mozna sie zamknac w 50 zl jak sie zrobi plaskitowe koraliki, reszte kupi w hurtowni albo w piwnicy znajdzie :) Co to tykwy z allegro to rzecz jasna sie nadaje (podane sa jej wymiary wiec mozna sprawdzic sobie w domu jak duza lampa z niej wyjdzie). Co do sznurka sizalowego to wystarczy uzyc googli :)
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez KasiaW » 14 lut 2010, o 18:24

Myślę, że tak drogo nie wyjdzie... Koraliki na Allegro są w różnych cenach ale wystarczy szukać "wyprzedaże" albo "hurt". Sprzedają na sznurkach (ok.100szt za ok.1zł). Poza tym ładnie wyglądają lampy gdzie nie wszystkie dziurki wypełnione są koralikami-dają wtedy więcej światła i ładne refleksy na ścianach i suficie. Oprawka kosztuje 5-6zł, a za 5m kabla zapłaciłam 12zł. Sznurek w Zielonej Górze mozna dostać w Castoramie, Nomi i sklepach typowo ogrodniczych więc myślę, że w tego typu sklepach w Twojej miejscowości też dostaniesz sznurek. Życzę powodzenia.
KasiaW Nie wybrano

70-74 postów

Uprawiam tykwę od: 15 marca 2009

Postprzez rasta » 18 lut 2010, o 14:46

Dzięki za odpowiedzi :) czyli rozumiem, że jeśli wypełnię wszystkie dziurki koralikami, to wtedy owych refleksów na ścianach nie będzie? 5 m kabla, to dużo chyba trochę... :) do jednej lampy go zużyłaś?
Aha i jeszcze jedno, bo sama prawdopodobnie nie posiadam wiertarki w domu i będę ją pożyczać od chłopaka. Stwierdził, że nie będę umiała się nią obsługiwać i że musi wiedzieć do jakiego celu będzie wykorzystana, bo nie wie czy ma być z udarem, bez, na jaką prędkość ustawić obroty wiertła (?:P) itd. A przecież mu nie powiem, bo ta lampa to prezent dla niego;p... Więc pytam was jak to z tą wiertarką jest :?
rasta Nie wybrano

1-4 postów

Postprzez KasiaW » 19 lut 2010, o 23:00

Kupiłam 5m kabla w opakowaniu bo wychodziło taniej niż kupowany na metry, a mi te 5m się przydało bo już zrobiłam 4 lampki i na tym nie poprzestanę. Co do wiertarki to ja używam tzw. multifrezarko, wiertarko, szlifierki :lol: To takie małe, lekkie urządzenie. Nie sądzę żebym taką ciężką tradycyjną wiertarką (na pewno bez udaru) nie dałabym rady wykonać tak precyzyjnej pracy. No może taką akumulatorową-one są lżejsze. Ja swoją kupiłam przez internet za kilkadziesiąt złotych ale z myślą o wielu pracach... Może masz wśród znajomych kogoś kto zajmuje się modelarstwem albo protetyką to na pewno ma takie urządzenie. Co do tych refleksów to po to wkleja się szklane koraliki żeby ładniej rozpraszały światło. Dziurki bez koralików dają więcej światła... Takimi drobnymi otworkami można świetnie "malować" dzięki czemu na ścianach powstają naprawdę fajne wzorki świetlne.
KasiaW Nie wybrano

70-74 postów

Uprawiam tykwę od: 15 marca 2009

Postprzez rasta » 1 mar 2010, o 14:06

Dziękuję i z góry przepraszam za uciążliwe wypytywanie, jednak mam jeszcze prośbę, bo nigdy wcześniej nie miałam styczności z elektryką, a na zdjęciu nie widzę dokładnie jak te przewody do gwinta wmontować, więc czy mógłby ktoś wrzucić tu na forum fotki z dokładniejszym opisem? Lub nawet bez fotek, jednak by był ten opis... I czy jest to obojętne, jakiego gwinta użyję? :oops: Co do wiertarki, to poradzę sobie :) jeśli lampka mi się uda, na pewno kupię sobie taką miniwiertarkę na własność:) widziałam zdjęcia, że tykwowa lampa nie tylko pięknie wygląda wieczorem przy zaświeconej żarówce, a także w dzień, poprzez nadanie jej kolorów. Orientujecie się, jaką farbą mogę pomalować tykwę z zewnątrz? :) myślę sobie, że akryl byłby odpowiedni.. aha, mam nadzieję, że plastikowe koraliki nie stopią się pod wpływem ciepła żarówki :roll:
rasta Nie wybrano

1-4 postów

Poprzednia stronaNastępna strona

• Advertisement

Powrót do Zrób to sam