Proszę o pomoc ;)

Dyskusja na temat tego co i w jaki sposób można zrobić z tykwy. Pomysły, doświadczenia i porady.

Proszę o pomoc ;)

Postprzez Paulina » 2 lis 2010, o 23:38

Witam ;) Założyłam nowy temet w tym dziale, bo jest pod tytułem "zrób to sam" a ja nie bardzo wiem od czego mam zacząć.. Chciałabym posadzić tykwe, żeby zrobić później z niej cabace do berimbau ;) I moje pytania są następujące: gdzie mogę kupić nasiona? (byłam w kilku ogrodniczych sklepach i nie było, ale jest możliwość, że mam po prostu pecha). Jaką trzeba ziemie mieć? Można w doniczce jakiejś większej w domu? Kiedy w ogóle się to sadzi? Jakieś specjalne warunki trzeba jej zapewnić? hmm.. na razie to tyle ;) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Paulina Kobieta

1-4 postów

Advertisement

Re: Proszę o pomoc ;)

Postprzez aisha » 4 lis 2010, o 13:00

Po wejściu na stronę www.tykwa.info kliknij na uprawa i tam masz wszystko fajnie opisane pod hasłami nasiona, wysiew, pielęgnacja, nawożenie, itp. Nasiona dostaniesz na allegro od od lutego jest duży wybór - gdyż jak sama przeczytasz tykwa jest rośliną jednoroczną i siejemy ją na wiosnę. Uprawa w domu to nie najlepszy pomysł - jedna roślina zajęła kawał płota w ogrodzie ;) zacznij od strony głównej a znajdziesz wszystkie potrzebna informacje. Wysuszone już owoce tykwy również możesz nabyć na allegro - jednak zachęcam do własnej uprawy - daje wiele satysfakcji ;) pozdrawiam i życzę powodzenia!
aisha Nie wybrano

30-34 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2008

Postprzez Paulina » 4 lis 2010, o 17:30

Dziękuję ;)
Paulina Kobieta

1-4 postów

Postprzez Mniammniam » 31 gru 2016, o 22:11

Dzięki również za informacje :)
Mniammniam Nie wybrano