Końcówki do Dremela

Od ścięcia z "krzaka" do oczyszczonego owocu.

Końcówki do Dremela

Postprzez Rafikius » 29 sty 2017, o 16:23

Tak... "nadejszła wielkopomna chwila..".
Dotarł Dremel.. :mrgreen:
ale oczywiście w zestawie jest tylko jeden frez i wiertło.

Poszperałem trochę po necie i już wiem które bity będę musiał dokupić.

A teraz pytania:
  • Gdzie zaopatrujecie się w te cuda :?:

• Czy podróbki są naprawdę o tyle gorsze jakościowo, że suma sumaru, wychodzą drożej od oryginału :?:

• Czy są wiertła z punktakami na końcu :?:
    (bo nie wiem jak wam, ale mi przy próbach wiercenia dokładnych wzorów wiertło się ślizga i czasami powstaje "fake").

• Jak w Dremelu mocować wiertła grubsze niż jego uchwyt :?:
Rafikius Mężczyzna

105-109 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2012

Advertisement

Re: Końcówki do Dremela

Postprzez wila » 29 sty 2017, o 20:17

Przetestowałam frezy z lidla, chyba niedawno były, albo jeszcze są w ofercie. Za śmieszną cenę całkiem sensowne frezy diamentowe. Bardzo dobre są frezy stomatologiczne, o niebo lepsze od tych z OBI.
Wiertła to inna bajka. Tanie wiertła z marketu są tanie :roll: i to ich jedyna zaleta. Tępią sie błyskawicznie i praca z nimi przypomina orkę na ugorze. Ja kupuję wiertła z węglika spiekanego, właściwie nie wymagają ostrzenia. Ale grubsze wiertła / 1,5 -2,5/ czasami wyrywają w tykwie dziury co jest wkurzające. Problem jest w ostrzeniu, te wietrła niby są do drewna, ale powinny być zaostrzone w czubek, a nie są. Rozwiązałam problem z pomocą bystrego ślusarza.
Na ostatnie pytanie nie potrafię odpowiedzieć.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

205-209 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 4-1912

Postprzez Rafikius » 1 lut 2017, o 02:38

O! I to są konkretne odpowiedzi :). Dzięki.

Jutro ganiam do Lidla, może jeszcze będą.

Tak! Teraz pamiętam, że Muli9 mi wspominał, że dentystycznych używa, ale już nie pamiętam czego, frezów? wierteł?.

Gdy idę do dentysty, to ściągam mocne okulary i jeszcze mocno zaciskam powieki.
Zaprawdę powiadam.. nie wiem jak wygląda to czym borują.
ale trzeba będzie zakupić
.

A oglądałaś ten filmik o końcówce do czyszczenia wnętrza tykw?

A teraz pytanie kolejne: jakim kształtem freza, robi się większe powierzchnie?

Czy chcesz powiedzieć,że ślusarz spiłowuje Ci wiertła do metaluw taki sposób, by miały na końcu taką igłę do precyzyjnego umieszczania?
Rafikius Mężczyzna

105-109 postów

Postprzez wila » 1 lut 2017, o 21:17

Rafikius napisał(a):
A oglądałaś ten filmik o końcówce do czyszczenia wnętrza tykw?

A teraz pytanie kolejne: jakim kształtem freza, robi się większe powierzchnie?

Czy chcesz powiedzieć,że ślusarz spiłowuje Ci wiertła do metaluw taki sposób, by miały na końcu taką igłę do precyzyjnego umieszczania?

Filmu nie oglądałam, gdzie on ?
Drugie pytanie musisz doprecyzować, co chcesz robić na tych większych powierzchniach ?
Tak, mam sprytnego ślusarza.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

205-209 postów

Postprzez wila » 1 lut 2017, o 22:22

Zapomniałam dopisać w poprzednim poście.

U dentysty nie musisz oglądać narzędzi, niewiele z nich wykorzystasz. Ale u protetyków to dostałbyś oczopląsu :)
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

205-209 postów

Postprzez Rafikius » 1 lut 2017, o 22:52

wila napisał(a):Filmu nie oglądałam, gdzie on ?

Sierota ze mnie! wątki pomyliłem!

to tu było viewtopic.php?f=38&t=216&start=20

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Vmi3QdjGfVQ[/youtube]

dawałem znac ze osadzanie filmow przy uzyciu tagu [youtube] nie działa.

wila napisał(a):Drugie pytanie musisz doprecyzować, co chcesz robić na tych większych powierzchniach ?

Hmmmm... biega mi o zwyczajny frez, w miare gładki, lub o powtarzalnej fakturze.

Tyle ze patrzac jak to mi idzie przy uzyciu tego frezu to musiał bym byc buddyjskim mnichem i miec tyleż czasu by uzyskac calabartowaty efekt (np przy globusie).

dzięki! za napomkniecie o protetykach :)

A nie wiesz czy miewajaoni koncowki zuzyt,e ktore do ich celow sie już nie nadaja, a do naszych tykwowych- jak najbardziej?

Juz Thomas Jefferson napominał, ze podstawowa kwestia to minimalizacja kosztów własnych :)

a jak dodamy do tego zasde 5R
Rethink, repurpose, reduce, reuse, recycle

to sie ekologiczniejsi robimy :)

aha! w naszym lidlu o takim zestawie nie słyszeli ostanio :-(
Rafikius Mężczyzna

105-109 postów

Postprzez wila » 2 lut 2017, o 13:39

Dzięki za film, jest tak inspirujący, że dzisiaj poleciałam do sklepu dla protetyków i zakupiłam frez z kulą 14 mm / niestety większych nie było/, za kilka dni go przetestuję .

Frezu który pokazałeś nie używałam, mam ten http://domtechniczny24.pl/dremel-frez-z ... 03_617_679
jest świetny do frezowania z grubsza i to idzie szybko. Drogi, to fakt, ale można trafić dużo taniej.

Rzeczywiście, protetycy pozbywają się narzędzi, które dla nich są już za tępe, a dla nas jeszcze OK. Oni pracują w twardszym materiale.Mam ze 20 takich frezów z odzysku. Poza tym ich frezy są dosyć tanie, dzisiejsza kulka kosztowała ok. 6 zł.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

205-209 postów

Postprzez Rafikius » 2 lut 2017, o 21:33

Rafikius napisał(a): [*]Jak w Dremelu mocować wiertła grubsze niż jego uchwyt :?: [/list]

chyba mam odpowiedż:
Stosuje się taka głowicę, ale nie rozumiem czy nakręeca sie ją na samego Dremela czy na koncówkę wałka giętkiego
Rafikius Mężczyzna

105-109 postów

Postprzez Rafikius » 2 lut 2017, o 21:44

wila napisał(a):Dzięki za film, jest tak inspirujący, że dzisiaj poleciałam do sklepu dla protetyków i zakupiłam frez z kulą 14 mm / niestety większych nie było/, za kilka dni go przetestuję .

A jestes w stanie nagrac filmiK z samego szorowania takim malenstwem?

NA mnie te kule zrobiły wrażenie, bo IMHO dobrze sie zgrywaja z "okrągłościa" tykwy

wila napisał(a):rezu który pokazałeś nie używałam, mam ten http://domtechniczny24.pl/dremel-frez-z ... 03_617_679
jest świetny do frezowania z grubsza i to idzie szybko. Drogi, to fakt, ale można trafić dużo taniej.

Hm... a gdzie szukasz?
wila napisał(a):Rzeczywiście, protetycy pozbywają się narzędzi, które dla nich są już za tępe, a dla nas jeszcze OK. Oni pracują w twardszym materiale. Mam ze 20 takich frezów z odzysku. Poza tym ich frezy są dosyć tanie, dzisiejsza kulka kosztowała ok. 6 zł.

Zaraz siadam i szukam protetyków w pobliżu :). A jestes w stanie polecić jakieś kształty (mają li one jakowe nazwy numery)?..
Nic to... byle do weekendu
Rafikius Mężczyzna

105-109 postów

Postprzez wila » 2 lut 2017, o 23:41

Filmu nie nagram, nie mam czym i nie potrafię wstawić do netu. Opowiem tylko :D .

Te frezy szybkotnące wygooglałam rok temu w jakiejś firmie, były po 15 zł, kupiłam wszystkie 2.

Frezy protetyków pewnie jakoś się nazywają, ale dla mnie są bezimienne. Dla mnie najbardziej użyteczne są w kształcie walca, mają różne średnice, dzisiaj zakupiłam taki o śr. 1 mm i dł. 5 mm z węglika spiekanego. To podobno jest frez do metalu.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

205-209 postów

Następna strona

• Advertisement

Powrót do Zbiory, suszenie, obróbka