Dodawanie zdjęć na forum [serwer Tykwa.info] - Polecany!

Dodawanie zdjęć na forum [serwer Tykwa.info] - Polecany!

Postprzez run_away » 18 maja 2012, o 00:29

Poniżej przedstawiam najprostszy i najpewniejszy sposób dodawania zdjęć na naszym forum. Najprostszy ponieważ ogranicza się do kilku kliknięć myszką, bez konieczności kopiowania różnorakich adresów i zagłębiania się w tematykę BBCode. Najpewniejszy ponieważ nie ma ryzyka, że zdjęcie po jakimś czasie zniknie jak to bywało nie raz z zewnętrznymi serwerami magazynującymi grafikę. Używając tego sposobu Wasza grafika zostanie umieszczona na serwerze naszego forum. Więc do roboty:

Otwieramy interesujący nas wątek na forum i zjeżdżamy na sam dół forum. Tam znajduje się panel szybkiej odpowiedzi składający się m.in. z pola tekstowego oraz przycisków powodujących wysłanie odpowiedzi. Jednak żeby umieścić w naszej odpowiedzi obrazek, nie możemy skorzystać z tej funkcji. Poniżej tego panelu znajdują się dwa przyciski kierujące nas do pełnego edytora odpowiedzi. Jest to różowy przycisk "ODPOWIEDZ" (1), oraz przycisk "Pełny edytor" (2). Klikamy którykolwiek z nich.

Obrazek

Następnie otwiera nam się strona z wielkim polem tekstowym pod którym widzimy panel na niebieskim tle, w którym znajdują się zakładki. Klikamy zakładkę "Dodaj załącznik" (3), a następnie klikamy przycisk "Wybierz plik" (4). W tym momencie otworzy nam się okno, w którym przeglądając nasz własny dysk, wybieramy plik graficzny, który chcemy wstawić w naszym poście. Po wybraniu i zatwierdzeniu obrazka klikamy przycisk "Dodaj plik" (5).

Przy przerabianiu pliku graficznego zwróćmy uwagę na to, żeby nie przekraczał on 700 pikseli (px) szerokości, po to żeby zmieścił się w poście. Maksymalny akceptowany przez serwer rozmiar pliku graficznego to 700px szerokości oraz 2000px wysokości.

Obrazek

W polu poniżej możemy dodać komentarz, który znajdzie się w opisie zdjęcia. Tak dodany obrazek pojawi się całkowicie pod spodem wiadomości tekstowej napisanej w polu tekstowym wiadomości. Jeżeli chcemy aby obrazek znalazł się w konkretnym miejscu naszego wpisu (np. pomiędzy zdaniami), wybieramy takie miejsce klikając na nie w polu tekstowym, a następnie klikamy przycisk "Wstaw w linii" (6).

Obrazek

Następnie najlepiej jest przed wysłaniem wiadomości sprawdzić jak będzie ona wyglądała klikając przycisk"Podgląd".

Nasze zdjęcie powinno pojawić się w naszym poście w specjalnym oknie, które lekko je ograniczy. Dzieje się tak dlatego, aby forum działało sprawniej i niepotrzebnie nie ładowało zdjęć w pełnym rozmiarze:

Obrazek

Jednak wystarczy je kliknąć, aby pojawiło się w pełnej okazałości.

Obrazek


Oto interaktywny efekt końcowy. Można na nim sprawdzić w praktyce działanie obrazka:

tykwa.jpeg
obrazek testowy
tykwa.jpeg (67.47 KiB) Przeglądane 10068 razy
run_away Mężczyzna

Administrator

Avatar użytkownika
 
Posty: 378
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 19:37
Lokalizacja: Zabrze/WarszawaAdvertisement


  • Advertisement

Powrót do Dodawanie zdjęć na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron